31 Júl

ĎAKUJEME-za vyst. v Chorvátsku


Ďakujeme za vystúpenia--v Chorvátsku.... Deti to zvládli výborne..--program sa veľmi páčil aj keď bol v malej zostave...ľudia boli nadšení.... Decká dostali --pochvalu aj od Festivalového výboru,MZV,od nás...,od ľudí z Uľuvu-ktorí boli s nami v autobuse...aj od šoféra...--vraj šikovné,vychova...

Kalendár akcí
14 September

Mravenec-Medzinárodný Festival 11 ročník.

  • Kde: Plavecký Štvrtok,
  • Kedy: 13.00
15 September

RAČA -vinobranie-Kochanskí a Klnka-Veselé krpce z kazeťáku

  • Kde: Rača-amfiteáter-Knižkova dolina,
  • Kedy: 17.00
28 September

Hody v Dúbravke

  • Kde: DK-Dúbravka-Saratovská 2,
  • Kedy: 14.00

História od roku 1978

Detský folklórny súbor KLNKA vznikol v roku 1978 na podnet bývalých tanečníkov Lúčnice a v súčasnosti pracuje pri ZUŠ Eugena Suchoňa.

Materskou scénou sa mu stal Dom kultúry Dúbravka v Bratislave. Umeleckou vedúcou, pedagógom a choreografkou je Ingrid Saňková. V spolupráci s tanečným pedagógom Mikulášom Sivým ml. vytvára pestrý repertoár, ktorý prezentuje vo svete dnes už vysoko cenené kultúrne hodnoty slovenského ľudového umenia i rozmanitosť jeho prejavov.

Z nášho repertoára

DFS Klnka je známy výrazným interpretačným prejavom založeným na precíznej technike oživenej spontánnou hravosťou jej členov – detí a mládeže vo veku od 4 do 18 rokov. Repertoár je postavený na tancoch a spevoch rázovitých regiónov ako napríklad Myjava, Horehronie, Liptov, Tekov, Šariš, Podpoľanie, Sedmohradsko, Gemer, Zemplín i na scénických obrazoch tvoriacich prierez tradíciami, zvykmi a obradmi obyvateľov slovenského vidieka počas roka. 

Repertoár zahŕňa aj špeciálnu ponuku tancov ako napríklad írske tance, balkánske tance, ktoré vznikli inšpiráciou na zahraničných zájazdoch.

Naša fotogaléria