27 Máj

Pondelok-tréning


15.30-16.30 konkurzanti a malé deti 15.30-16.45 stredné deti 17.00-18.15 veľké a staršie deti

Kalendár akcí
28 Máj

Edison Park-Prievozská

  • Kde: Prievozká 18,
  • Kedy: 21.00
28 Máj

Vystúpenie-Edison park

  • Kde: Prievozská 18 Edison park,
  • Kedy: 21.00
31 Máj

Vysoká pri Morave-na kolesách proti rakovine

  • Kde: Vysoká pri Morave-štadion,
  • Kedy: 18.30

História od roku 1978

Detský folklórny súbor KLNKA vznikol v roku 1978 na podnet bývalých tanečníkov Lúčnice a v súčasnosti pracuje pri ZUŠ Eugena Suchoňa.

Materskou scénou sa mu stal Dom kultúry Dúbravka v Bratislave. Umeleckou vedúcou, pedagógom a choreografkou je Ingrid Saňková. V spolupráci s tanečným pedagógom Mikulášom Sivým ml. vytvára pestrý repertoár, ktorý prezentuje vo svete dnes už vysoko cenené kultúrne hodnoty slovenského ľudového umenia i rozmanitosť jeho prejavov.

Z nášho repertoára

DFS Klnka je známy výrazným interpretačným prejavom založeným na precíznej technike oživenej spontánnou hravosťou jej členov – detí a mládeže vo veku od 4 do 18 rokov. Repertoár je postavený na tancoch a spevoch rázovitých regiónov ako napríklad Myjava, Horehronie, Liptov, Tekov, Šariš, Podpoľanie, Sedmohradsko, Gemer, Zemplín i na scénických obrazoch tvoriacich prierez tradíciami, zvykmi a obradmi obyvateľov slovenského vidieka počas roka. 

Repertoár zahŕňa aj špeciálnu ponuku tancov ako napríklad írske tance, balkánske tance, ktoré vznikli inšpiráciou na zahraničných zájazdoch.

Naša fotogaléria